EĞLENCE TEKNOLOJİDE...

  61 numara üzerine herkes okusun

  Paylaş
  pesimist
  pesimist
  Admin

  Mesaj Sayısı : 75
  Yaş : 25
  Nerden : Trabzon
  Kayıt tarihi : 18/02/09

  61 numara üzerine herkes okusun

  Mesaj tarafından pesimist Bir Perş. Şub. 19, 2009 4:59 pm

  Trabzonspor’a “Karadeniz fırtınası” unvanının verilmesini, 1975-1984 yılları arasındaki olağanüstü performansı sağlamıştır. O dönemlerin ağırlıklı kadrosu da Trabzonlu futbolculardan oluşmuştur.
  Moda söylemiyle “61 numaralar” yani...
  Şenol, Turgay, Necati, Kadir, Cemil’le başlayıp, Bekir, Serdar, Ali Yavuz diye devam eden ve Ali Kemal, Necmi, Hüseyin’le son bulan, aralarında ismini yazamadığımız bir o kadar daha futbolcu var sembolik “61 numara”...
  Her biri “Efsane” olan bu isimlerin Trabzonspor’la fırtına gibi estikleri döneme, gazeteci kimliğimizle kıl payı yetişsek de, bir lise-üniversite öğrencisi olarak net tanıklık eden yaş grubundayız.
  Dönemin yöneticileri, “Biz menacer falan bilmeyiz. Futbolcu imzayı atar, daha sonra kendisine ‘Oğlum senin fiyatın bu!’ derdik” diye anlatıyorlar.
  Bizim anlatmaya çalıştığımız “61” numara farkı bu işte.
  Eski mali sekreterlerden Ali Zafer Özdemir anlatıyor; Lemi para istemeye gelmişti. Kasada 5 kuruş yok. ‘Oğlum çok acil ödemelerimiz var, kasa tamtakır. Biraz daha bekler misin?’ dedim. Lemi gitti, yarım saat sonra elinde 50 bin dolarla geldi. ‘Abi bankada param vardı, madem acil ihtiyacınız var, alın kullanın’ karşılığını verdi. Dikkat ediniz, 61 numara farkından bahsediyoruz.
  Tabi ki bugün, “para almayın” diye hiçbir “61 numaradan” kimse talepte bulunamaz. Hiç kimsenin herhangi bir “61 numaranın”, “menacerimle görüşün” talebine diyeceği bir şey olamaz...
  Anlatmak istediğimiz şudur ki; küreselleşen dünyada, 61-71, 5-25, 16-34 numaralar arasında fark kalmadı.
  Bu iş profesyonelliktir. Parasını verirsiniz, futbolcuyu oynatırsınız.  3 haber, son dönemden:

  1- Karadeniz Gazetesi’nden Tacettin Çebi yazdı: Trabzonspor’un yeni transferi milli futbolcularından Giray Kaçar geçtiğimiz hafta Ankara’da Taraftar Biteksa isimli mağazadan Trabzonspor ürünlerinden satın aldı. Trabzonsporlu tezgâhtar Sibel Yeresaçan, ödeme işlemi tamamlandıktan sonra neden Trabzon’dan değil de Ankara’dan alışveriş yaptığını ve kendini tanıtmadığını sordu. Aldığı cevap Sibel’i çok duygulandırdı: “Trabzon’dan alışveriş yapınca herkes tanıyor ve para almıyor. Ben kulübüme katkısı olsun diye buradan alayım istedim.”

  2- Trabzonspor’da yönetim, Trabzonlu bir futbolcusunun menaceriyle masaya oturdu, sözleşmenin süresini, fiyatını 2 milyon 650 bin liraya yükselterek bir yıl uzattı.

  3- Serbest bırakılan Trabzonlu futbolcu, kendisine gelen transfer tekliflerini kabul etmedi. Sadece antrenmana çıkarak bir yılda 500 bin YTL alacak.

  Soru: 61 numara farkı nedir?

   Forum Saati C.tesi Mart 23, 2019 6:29 pm